  • MPN: RDBET230
  • Weight: 664.00g
  • Dimensions: 7.00mm x 271.00mm x 299.00mm
  • SKU: RDBET230
  • UPC: 6005721008636
For 30 or more items, click to quote
230mm Econo tile diamond blade
Write a review
Bad Good
Diamond blade TYPE: Continuous rim. DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 13,000 USE: Marble, granite, concrete, masonry What is..
R 55.00
Ex VAT:R 47.83
Diamond blade TYPE: Continuous rim. DIAMETER: &o/;230mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 6,600 USE: Marble, granite, concrete, masonry What is ..
R 238.00
Ex VAT:R 206.96
Continuous rim diamond blade     Diameter: &o/;230mm Bore: &o/;22.23mm Max rpm: 6,600 rpm Use: Marble, granite, porcelain & ceramic t..
Continuous rim diamond blade     Diameter: &o/;115mm Bore: &o/;22.23mm Max rpm: 13,300 rpm Use: Marble, granite, porcelain & ceramic ..
Diamond blade TYPE: Sintered and continuous DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 13,300 USE: Brick, concrete, cement block, gran..
D-TECH Diamond Blade Continuous Rim 115x22.23mm Ceramic/marble
Out Of Stock