  • MPN: RDBET230
  • Weight: 664.00g
  • Dimensions: 7.00mm x 271.00mm x 299.00mm
  • SKU: RDBET230
  • UPC: 6005721008636
For 30 or more items, click to quote
230mm Econo tile diamond blade
Write a review
Bad Good
Continious Rim Diamond blade 180mm PROFESSIONAL For cutting ceramic tiles and natural stone slabs Professional Series Diamond Blade with Continuo..
R 202.00
Ex VAT:R 175.65
Continuous Rim Diamond blade 180mm PROFESSIONAL For cutting ceramic tiles and natural stone slabs Professional Series Diamond Blade with Continuo..
R 202.00
Ex VAT:R 175.65
Continious Rim Diamond blade 230mm PROFESSIONAL For cutting ceramic tiles and natural stone slabs Professional Series Diamond Blade with Continuo..
Diamond blade TYPE: Sintered and continuous DIAMETER: &o/;115mm BORE: &O/;22.23mm MAX RPM: 13,300 USE: Brick, concrete, cement block, gran..
Continious Rim Diamond blade 200mm PROFESSIONAL For cutting ceramic tiles and natural stone slabs Professional Series Diamond Blade with Continuo..