  • MPN: TCCT78400-10B
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 510.00mm x 95.00mm x 15.00mm
  • SKU: TCCT78400-10B
  • UPC: 6009515898663
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 7.6MM X 400MM BLACK 10PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 7.6mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 540N/120LB/55KGS
Barcode 6009515898663
Flammability UL94V-2
Packing 10 pcs per pack
Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 25pc
Out Of Stock
R 44.00
Ex VAT:R 38.26
TORK CRAFT Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 50pc
Out Of Stock
CABLE TIES BLACK 7.2MM X 400MM PKT 100 PLUGON....
R 174.00
Ex VAT:R 151.30
TORK CRAFT Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 100pc
CABLE TIES BLACK 390mm*7.8mm PACK 50 T120R....