  • MPN: TCCT35150-100BL
  • Weight: 0.07kg
  • Dimensions: 230.00mm x 110.00mm x 20.00mm
  • SKU: TCCT35150-100BL
  • UPC: 6009515902339
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM BLUE 100PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 3.5mm x 150mm
Material Nylon PA66
Colour Blue
Tensile Strength 180N/40LB/18Kg
Barcode 6009515902339
Flammability UL94V-2
Packing 100 pcs per pack
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM GREEN 100PC....
R 26.00
Ex VAT:R 22.61
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM YELLOW 100PC....
R 26.00
Ex VAT:R 22.61
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM RED 100PC....
MAD drill bit Daimeter: &o/;16.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
MAD drill bit Daimeter: &o/;15.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 6 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doubl..
MAD drill bit Daimeter: &o/;17.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 12 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doub..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 8 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doubl..