  • MPN: TCCT35150-100R
  • Weight: 0.07kg
  • Dimensions: 230.00mm x 110.00mm x 20.00mm
  • SKU: TCCT35150-100R
  • UPC: 6009515902322
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM RED 100PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 3.5mm x 150mm
Material Nylon PA66
Colour Red
Tensile Strength 180N/40LB/18Kg
Barcode 6009515902322
Flammability UL94V-2
Packing 100 pcs per pack
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM YELLOW 100PC....
R 26.00
Ex VAT:R 22.61
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM GREEN 100PC....
R 26.00
Ex VAT:R 22.61
NYLON CABLE TIES 3.5MM x 150MM BLUE 100PC....
TORK CRAFT Adaptor 5/8 M X M14 F
Out Of Stock
Compounding sponge Pattern: Standard Density: Soft Colour: Yellow Diameter: &O/;200mm Thread/Hook & Loop: Hook & Loop  Application: The c..
Adaptor for a polisher Thread: M14 Male -  &O/;8mm spindle Application: The adaptor is used to connect a drill with a 3 jaw chuck to a M14 poli..