  • MPN: TCCT48300-25B
  • Weight: 0.05kg
  • Dimensions: 400.00mm x 95.00mm x 10.00mm
  • SKU: TCCT48300-25B
  • UPC: 6009515902360
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 300MM BLACK 25PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
  • Flame rating: UL94V-2.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 300mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 230N/50LB/22KGS
Barcode 6009515902360
Flammability UL94V-2
Packing 25 pcs per pack
R 3,030.00
Ex VAT:R 2,634.78
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
R 48.00
Ex VAT:R 41.74
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..