  • MPN: TCCT48300-10B
  • Weight: 0.02kg
  • Dimensions: 400.00mm x 95.00mm x 8.00mm
  • SKU: TCCT48300-10B
  • UPC: 6009515898601
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 300MM BLACK 10PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 300mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 230N/50LB/22KGS
Barcode 6009515898601
Flammability UL94V-2
Packing 10 pcs per pack
Adaptor for a polisher Thread: M14 Male -  &O/;8mm spindle Application: The adaptor is used to connect a drill with a 3 jaw chuck to a M14 poli..
R 53.00
Ex VAT:R 46.09
Compounding sponge Pattern: Standard Density: Soft Colour: Yellow Diameter: &O/;200mm Thread/Hook & Loop: Hook & Loop  Application: The c..