  • MPN: PDB130018
  • Weight: 10.25kg
  • Dimensions: 51.00cm x 14.50cm x 35.50cm
  • SKU: PDB130018
  • UPC: 6941640158468
Demolition Breaker
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240 V ~ 50/60 Hz
Input power: 1,300 W
Impact rate: 3,800 bpm
Impact force: 20 J
Anti-vibration system.
Hex chuck system.
7 kg's demolition breaker
Includes:
2 piece Chisels
1 set extra carbon Brushes
Packed by BMC.
Write a review
Bad Good
TORK CRAFT Camping Led Light Bulb 60lm Hanging Hook Use 3xaaa Bat TORK CRAFT
-54 %
R 38.81 R 84.00
Ex VAT:R 33.75
TORCH LED ALUM M/COL X12 PDQ BOX INCL AAA BATTERIES TORK CRAFT FLASH L....
R 714.00
Ex VAT:R 620.87
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...