  • MPN: AC531-026-01
  • Weight: 0.26kg
  • Dimensions: 88.00mm x 86.00mm x 86.00mm
  • SKU: AC531-026-01
  • UPC: 6009515870362
For 10 or more items, click to quote
Setting Ring 26mm | ±1.0µm Accuracy
Technical Specifications
Setting Ring 4mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
R 729.00
Ex VAT:R 633.91
Setting Ring 8mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
R 784.00
Ex VAT:R 681.74
Setting Ring 3mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 6mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 7mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Setting Ring 5mm | &+mn;1.0µm Accuracy SERIES 531 Setting rings are most commonly used for setting bore gauges, this is the fa..
Check Master for Calipers, Height Gauges and others measuring tools 300mm SERIES 561 A check master (or gauge block check mast..
Dial Test Indicator holder - 8mm x 115mm SERIES 267 The Dial Test Indicator Holder is an essential accessory for precision mea..
Centering Indicator Kit - 7 Piece SERIES 297 A centering indicator, also known as a coaxial indicator, is a precision measurin..
Digital Outside Micrometer 25 - 50mm SERIES 313 [02] A digital outside micrometer is a precision measuring tool used to accura..
Dial Indicator - 5mm Range SERIES 228 A dial indicator, also known as a dial gauge, is a precision measurement tool used to m..