  • MPN: TCIPZ2110B
  • Weight: 0.40kg
  • Dimensions: 100.00mm x 50.00mm x 100.00mm
  • SKU: TCIPZ2110B
  • UPC: 6009515885243
For 30 or more items, click to quote
Pozi Impact Power Bit - Bulk
Size: PZ2
Length: 110mm
Torque limit (Nm): 14
Description Specification
Packaging Type Bulk
Material S2 Steel
Size PZ2
Length 110mm
Torque limit (Nm) 14
Pozi Impact Insert Bit - 2/Card Size: PZ1 Length: 25mm Torque limit (Nm): 5 A Pozi Impact Insert Bit is a specialized tool designe..
R 22.00
Ex VAT:R 19.13
Pozi Impact Insert Bit - 15-Piece Size: PZ2 Length: 50mm Torque limit (Nm): 14 A Pozi Impact Insert Bit is a specialized tool desi..
R 206.00
Ex VAT:R 179.13
Pozi Impact Insert Bit - Bulk Size: PZ2 Length: 25mm Torque limit (Nm): 14 A Pozi Impact Insert Bit is a specialized tool designed..
R 7.00
Ex VAT:R 6.09
Pozi Impact Power Bit - 2/Card Size: PZ1 Length: 50mm Torque limit (Nm): 5 A Pozi Impact Power Bit is a specialized tool designed ..
Pozi Impact Insert Bit - 15-Piece Size: PZ2 Length: 25mm Torque limit (Nm): 14 A Pozi Impact Insert Bit is a specialized tool desi..
Pozi Impact Insert Bit - 2/Card Size: PZ2 Length: 25mm Torque limit (Nm): 14 A Pozi Impact Insert Bit is a specialized tool design..
MAD drill bit Daimeter: &o/;16.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
MAD drill bit Daimeter: &o/;17.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 12 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doub..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 6 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doubl..
TorkCraft - Rotary Burr Set QTY: 5 Piece Size: 8 mm Application: The Tork Craft Rotary Burr Set, standard doubl..
MAD drill bit Daimeter: &o/;15.0mm Shank: 3 flattened sides Application: A MAD bit is referred to as a Multi Angle Drill bit. The drill bit i..