  • MPN: RSVD180P16
  • Weight: 934.80g
  • Dimensions: 35.00mm x 180.00mm x 180.00mm
  • SKU: RSVD180P16
  • UPC: 6005721039036
For 30 or more items, click to quote
P16 180mm vulcanized fibre disc /ea
Write a review
Bad Good
Vulcanized fibre disc For use with &O/;115mm angle grinders. SIZE: &o/;115mm GRIT: P24 Application: These fibre-backed discs have cooli..
R 42.00
Ex VAT:R 36.52
Vulcanized fibre disc For use with &O/;115mm angle grinders. SIZE: &o/;115mm GRIT: P16 Application: These fibre-backed discs have cooli..
R 40.00
Ex VAT:R 34.78
Vulcanized fibre disc For use with &O/;180mm angle grinders. SIZE: &o/;180mm GRIT: P24 Application: These fibre-backed discs have cooli..
Vulcanized fibre disc For use with &O/;115mm angle grinders. SIZE: &o/;115mm GRIT: P60 Application: These fibre-backed discs have cooli..
Vulcanized fibre disc For use with &O/;115mm angle grinders. SIZE: &o/;115mm GRIT: P36 Application: These fibre-backed discs have cooli..
Vulcanized fibre disc For use with &O/;180mm angle grinders. SIZE: &o/;180mm GRIT: P16 Application: These fibre-backed discs have cooli..