  • MPN: TCCT25100-100W
  • Weight: 0.03kg
  • Dimensions: 190.00mm x 95.00mm x 15.00mm
  • SKU: TCCT25100-100W
  • UPC: 6009515898670
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 2.5MM X 100MM WHITE 100PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 2.5mm x 100mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 80N/18LB/8Kg
Barcode 6009515898670
Flammability UL94V-2
Packing 100 pcs per pack
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P80 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appli..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P180 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P120 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..