  • MPN: TCCT78400-50B
  • Weight: 0.25kg
  • Dimensions: 530.00mm x 135.00mm x 20.00mm
  • SKU: TCCT78400-50B
  • UPC: 6009515898656
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 7.6MM X 400MM BLACK 50PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 7.6mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 540N/120LB/55KGS
Barcode 6009515898656
Flammability UL94V-2
Packing 50 pcs per pack
Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 25pc
Out Of Stock
R 44.00
Ex VAT:R 38.26
TORK CRAFT Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 100pc
Out Of Stock
TORK CRAFT Nylon Cable Ties 7.6mm X 400mm Black 10pc
CABLE TIES BLACK 390mm*7.8mm PACK 50 T120R....
R 198.00
Ex VAT:R 172.17
Compounding sponge Pattern: Standard Density: Soft Colour: Yellow Diameter: &O/;200mm Thread/Hook & Loop: Hook & Loop  Application: The c..
TORK CRAFT Adaptor 5/8 M X M14 F
Adaptor for a polisher Thread: M14 Male -  &O/;8mm spindle Application: The adaptor is used to connect a drill with a 3 jaw chuck to a M14 poli..