  • MPN: TCCT48400-50B
  • Weight: 0.13kg
  • Dimensions: 500.00mm x 115.00mm x 25.00mm
  • SKU: TCCT48400-50B
  • UPC: 6009515898625
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 400MM BLACK 50PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 230N/50LB/22KGS
Barcode 6009515898625
Flammability UL94V-2
Packing 50 pcs per pack
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P120 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
Ex VAT:R 192.17
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P80 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appli..
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P180 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..