  • MPN: TCCT48400-10B
  • Weight: 0.03kg
  • Dimensions: 500.00mm x 95.00mm x 8.00mm
  • SKU: TCCT48400-10B
  • UPC: 6009515898632
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 400MM BLACK 10PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 230N/50LB/22KGS
Barcode 6009515898632
Flammability UL94V-2
Packing 10 pcs per pack
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
R 62.00
Ex VAT:R 53.91
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..