  • MPN: PDB22001
  • Weight: 35.50kg
  • Dimensions: 95.20cm x 45.00cm x 17.50cm
  • SKU: PDB22001
  • UPC: 6925582108309
Voltage: 220-240 V ~ 50/60 Hz
Input power: 2,200 W
Impact rate: 950 bpm
Impact energy: 75 J
Anti-vibration system.
Auto-stop carbon Brushes.
HEX chuck system.
30 kg's demolition breaker
4 m rubber cable
Includes:
2 piece Chisels
1 set extra carbon Brushes
Packed by carton box.
Write a review
Bad Good
SAWSTOP Industrial Cabinet Saw 250mm 3hp
Out Of Stock
R 127,304.00
Ex VAT:R 110,699.13
TORCH LED ALUM M/COL X12 PDQ BOX INCL AAA BATTERIES TORK CRAFT FLASH L....
R 714.00
Ex VAT:R 620.87
TORK CRAFT Camping Led Light Bulb 60lm Hanging Hook Use 3xaaa Bat TORK CRAFT
-54 %