Ball Lok Cable Ties Grade 304 Stainless Steel 4.6x200mm x100 p/box / BT4BUNC046-0200
R 195.00
Ex VAT: R 169.57
  • Stock: 5
  • MPN: BT4BUNC046-0200
  • Weight: 0.30kg
  • Dimensions: 200.00mm x 100.00mm x 30.00mm
  • SKU: BT4BUNC046-0200
For 50 or more items, click to quote
• Loop tensile strength available up to 2040 N (459 lbs)
• Sizes from 4.6 mm to 15.0 mm wide in various lengths are available
• Available in Non Corrosive, Non magnetic SS 304 and in SS 316 Grades
• Polyester Coated Ties available
• Polyester Coating is Halogen Free, Low Smoke, Non-toxic, Flame Retardant and UV Resistant
/ Releasable ties in areas of heavy vibration)
Write a review
Bad Good
Ball Lok Cable Ties Grade 304 Stainless Steel 4.6x500mm x100 p/box / BT4BUNC046-0500These are self - locking stainless steel cable ties which are desi..
R 340.00
Ex VAT:R 295.65
Ball Lok Cable Ties Grade 304 Stainless Steel 7.9x500mm x100 p/box / BT4BUNC079-0500These are self - locking stainless steel cable ties which are desi..
Ball Lok Cable Ties Grade 304 Stainless Steel 4.6x250mm x100 p/box / BT4BUNC046-0250These are self - locking stainless steel cable ties which are desi..
Ball Lok Cable Ties Grade 304 Stainless Steel 7.9x250mm x100 p/box / BT4BUNC079-0250These are self - locking stainless steel cable ties which are desi..
Ball Lok Cable Ties Grade 304 Stainless Steel 4.6x350mm x100 p/box / BT4BUNC046-0350These are self - locking stainless steel cable ties which are desi..