  • MPN: HCH81008
  • Weight: 0.41kg
  • Dimensions: 28.80cm x 11.30cm x 2.80cm
  • SKU: HCH81008
  • UPC: 6976051785828
For 30 or more items, click to quote
Claw Hammer
Features and Benefits
Weight: 8oz/220 g
Magnetic nail function
Innovated drop-forged hammer head
Drop-forged hammerhead
Heat treatment
45# carbon steel
Unique design fiberglass handle
Packed by label.
Ex VAT:R 64.35
115 Pieces Tools Set Features and Benefits Comprehensive set includes 1 Piece 680W Impact Drill (ID6808) with 13 mm key chuck, 1 Piece 8Oz Claw Hamm..
9 Piece hand tools set Features and Benefits Set includes 1 Piece 3m x 16 mm steel measuring tape, 1 Piece PH1 x 100 mm phillips screwdriver, 1 Piec..
INGCO / Angle Grinder 2400 Watt, No-Load Speed 6300rpm, Disc Diameter 230mm / AG24008..
168 Piece hand tools Set Features and Benefits Comprehensive set includes 1 Piece 8Oz Claw hammer, 1 Piece 7" Combination Pliers, 1 Piece 6" Long no..