  • MPN: TC810012
  • Weight: 0.08kg
  • Dimensions: 175.00mm x 26.00mm x 7.00mm
  • SKU: TC810012
  • UPC: 6009515898151
For 30 or more items, click to quote
COMBINATION RATCHET WRENCH 12MM FIXED HEAD SPANNER
Features
  • Fixed head ratchet box end integrated with open spanner end – 12 mm size.
  • Overall length: approximately 185 mm — ideal for confined working spaces.
  • Lightweight and durable – only 85g for easy handling and control.
  • Made from high-quality chrome vanadium steel for long-lasting strength.
Benefits
  • Compact design: The 185 mm length provides excellent access in tight areas.
Extra Information
  • Ideal for 12 mm fasteners in automotive, mechanical, and maintenance applications.
BrandTork Craft
Model / SKUTC810012
Product TypeFixed-Head Combination Ratchet Wrench
Size12 mm
Overall Length185 mm
FIXMAN COMBINATION RATCHETING WRENCH 12MM....
R 136.00
Ex VAT:R 118.26
FIXMAN COMBINATION RATCHETING WRENCH 9MM....
R 98.00
Ex VAT:R 85.22
FIXMAN COMBINATION RATCHETING WRENCH 10MM....
FIXMAN COMBINATION RATCHETING WRENCH 13MM....
FIXMAN COMBINATION RATCHETING WRENCH 8MM....
FIXMAN COMBINATION RATCHETING WRENCH 11MM....
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 4 mm Length: 300 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Auger Bit Diameter: 3 mm Length: 170 mm Application: An auger drill bit is used to bore holes in timber. It is great fo..
TorkCraft - Dry Use Diamond Polishing Pad Grit: #100 Application: The Tork Craft Dry use diamond polish pads 100mm i..