  • MPN: TNS2516100C
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 172.00mm x 24.00mm x 24.00mm
  • SKU: TNS2516100C
  • UPC: 6009515842673
For 30 or more items, click to quote
NUTSETTER MAGNETIC 5/16'X 100MM 1/CARD
Features
  • 100mm long-reach shaft Extended length allows access to recessed or hard-to-reach fasteners in channels, brackets and frames.
Benefits
  • Better access: The 100mm length helps you reach fasteners behind lips, inside channels and past obstructions.
BrandTork Craft
Cat No.TNS2516100C
Product TypeMagnetic nutsetter
Nut Size5/16' hex
Overall Length100mm