  • MPN: FCLI12071
  • Weight: 0.07kg
  • Dimensions: 8.50cm x 8.50cm x 3.50cm
  • SKU: FCLI12071
  • UPC: 6925582142600
CHARG. ONLY FOR PS 12V RANGE
Write a review
Bad Good
TorkCraft - Stainless Burnishing Machine Handle: Long Discs: 100 x 120mm Power Input: 800W No Load Speed: 900-2800 R/min Rated Voltage: ..
R 3,179.00
Ex VAT:R 2,764.35
Polisher Wattage: 1200W No load speed: 1100-3500 RPM Supplied with a &o/;180mm wool bonnet buff and backing pad. Application: The pol..
R 1,663.00
Ex VAT:R 1,446.09
TorkCraft - Tube Belt Sander/Polisher Power Input: 800W Voltage: 220V - 50HZ No Load Speed: 900-2800 R/min Max. Belt Length: 620mm Max. ..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..