  • MPN: DBH1211204
  • Weight: 0.15kg
  • Dimensions: 37.20cm x 4.00cm x 1.30cm
  • SKU: DBH1211204
  • UPC: 6928073662496
For 30 or more items, click to quote
SDS Plus Hammer Drill Bit, 12 x 310 mm, SDS plus
Features and Benefits
The products are suitable for masonry, concrete and other drilling operations
Packed by plastic hanger.
Write a review
Bad Good
Saw Chain Features and Benefits Chain Pitch: 1/4" Chain Gauge: 0.043" Drive Links: 32 links Suitable for: CGSLI2058/CGSLI20581/UCGSLI20581 chain..
R 148.00
Ex VAT:R 128.70
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 18 A Max pressure: 120 PSI/8 Bar Integrated work light. Includes: 1 piece batt..
R 1,066.00
Ex VAT:R 926.96
INGCO / Angle Grinder 2400 Watt, No-Load Speed 6300rpm, Disc Diameter 230mm / AG24008..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..