  • MPN: FES575170
  • Weight: 0.50kg
  • Dimensions: 170.00mm x 160.00mm x 130.00mm
  • SKU: FES575170
  • UPC: 4014549297421
For 20 or more items, click to quote
Festool Abrasive sheet STF D150/48 P320 GR/100 Granat
  • Order number: FES575170
  • Model: STF D150/48 P320 GR/100
Main areas of use
  • Processing modern paint systems
  • Recommended for VOC clear coats
  • Processing hard sublayers
  • Processing plastics, mineral materials, acrylic, repair compounds, fillers
Adapted for
  • for RO 150, ES 150, ETS 150, ETS EC 150, LEX 150, WTS 150, HSK-D 150
  • MULTI-JETSTREAM 2
in carton
Warranty all-inclusive
Write a review
Bad Good
Features
Strengths and Benefits
    Product Application
    • Processing hard sublayers
    Scope of Delivery
    Accessories
    Technical Data
    Grit P320
    Diameter 150 mm
    Package Dimensions
    • Logistic Weight: 0.496 kg
    • Package L X W X H:  17 cm X  16 cm  X  13 cm
    • Package Volume: 3.536 dm3
    Scope of Delivery
    Gold hook and loop disc Abrasives for &O/;150mm random orbital sanders. SIZE: &O/;150mm GRIT: P150 BACKING: hook and loop on paper HOLES: 6+1 ..
    R 336.00
    Ex VAT:R 292.17
    Gold hook and loop disc Abrasives for &O/;150mm random orbital sanders. SIZE: &O/;150mm GRIT: P180 BACKING: hook and loop on paper HOLES: 6+1 ..
    R 336.00
    Ex VAT:R 292.17
    Gold hook and loop disc Abrasives for &O/;150mm random orbital sanders. SIZE: &O/;150mm GRIT: P80 BACKING: hook and loop on paper HOLES: 6+1 A..
    Gold hook and loop disc Abrasives for &O/;150mm random orbital sanders. SIZE: &O/;150mm GRIT: P120 BACKING: hook and loop on paper HOLES: 6+1 ..
    Gold hook and loop disc Abrasives for &O/;150mm random orbital sanders. SIZE: &O/;150mm GRIT: P100 BACKING: hook and loop on paper HOLES: 6+1 ..
    Gold hook and loop disc Abrasives for &O/;150mm random orbital sanders. SIZE: &O/;150mm GRIT: P40 BACKING: hook and loop on paper HOLES: 6+1 A..