  • MPN: TCCT25100-300AS
  • Weight: 0.08kg
  • Dimensions: 200.00mm x 140.00mm x 25.00mm
  • SKU: TCCT25100-300AS
  • UPC: 6009515902346
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 2.5MM x 100MM ASSORTED 300PC
Features
  • Assorted Colours: Black | Green | Blue | White | Red
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 2.5mm x 100mm
Material Nylon PA66
Colour Black | Green | Blue | White | Red
Tensile Strength 80N/18LB/8Kg
Barcode 6009515902346
Flammability UL94V-2
Packing 300 pcs per pack
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....