  • MPN: ALP97104001
  • Weight: 0.74kg
  • Dimensions: 455.00mm x 21.00mm x 14.00mm
  • SKU: ALP97104001
  • UPC: 9002740612360
For 20 or more items, click to quote
SDS MAX CHISEL FLAT 25X400MM
Write a review
Bad Good
Tags: Brand ALPEN
Flat Chisel Diameter: 18mm Length: 280mm Blade Length: 40mm The Tork Craft SDS Max Flat Chisel is for chiseling application..
R 151.00
Ex VAT:R 131.30
Pointed Chisel Diameter: 18mm Length: 280mm The Tork Craft SDS Max Pointed Chisel is for chiseling applications in masonry an..
R 117.00
Ex VAT:R 101.74
Flat Chisel Diameter: 18mm Length: 400mm Blade Length: 25mm The Tork Craft SDS Max Flat Chisel is for chiseling application..
Flat Chisel Diameter: 18mm Length: 280mm Blade Length: 25mm The Tork Craft SDS Max Flat Chisel is for chiseling application..
Pointed Chisel Diameter: 18mm Length: 400mm The Tork Craft SDS Max Pointed Chisel is for chiseling applications in masonry an..
Flat Chisel Diameter: 18mm Length: 280mm Blade Length: 75mm The Tork Craft SDS Max Flat Chisel is for chiseling application..