  • MPN: AC421-020-11
  • Weight: 1.06kg
  • Dimensions: 170.00mm x 340.00mm x 340.00mm
  • SKU: AC421-020-11
  • UPC: 6009515843847
For 3 or more items, click to quote
Internal Measurement Dial Caliper Gauge
SERIES 421
Graduation: 0.01mm
Range: 0mm - 20mm
Accuracy: ±0.04mm
Jaw Length: 60mm
Manufacturer Cat No: 421-020-11
Write a review
Bad Good
Features at a glance
Internal Measurement Dial Caliper Gauge AC421-020-11
Height Gauge Accessory SERIES 180 Technical Specifications....
ACCUD Dig. Caliper 300mm 0.03mm Acc. Metal Cover S/steel 0.01mm Res.
Out Of Stock
Digital Caliper with Metal Cover 300mm | &+mn;0.03 Accuracy 111 This digital caliper with metal cover is a precision measuring..
Digital Caliper with Metal Cover 150mm | &+mn;0.03 Accuracy 111 This digital caliper with metal cover is a precision measuring..
Digital Caliper with Metal Cover 200mm | &+mn;0.03 Accuracy 111 This digital caliper with metal cover is a precision measuring..