  • MPN: CSTLI20018
  • Weight: 6.20kg
  • Dimensions: 170.00cm x 31.00cm x 15.00cm
  • SKU: CSTLI20018
  • UPC: 6941640148124
40V Lithium-Ion String Trimmer And Brush Cutter
Features and Benefits
Voltage: 40V (20V + 20V)
No-load speed: 0 - 5 000/ 0 - 6 500 rpm
Blade cutting diameter: 255 mm
Trimmer cutting diameter: 330 mm
Line dia: 2.0 mm round