  • MPN: AC411-055-11
  • Weight: 1.18kg
  • Dimensions: 162.00mm x 336.00mm x 336.00mm
  • SKU: AC411-055-11
  • UPC: 6009515851620
For 3 or more items, click to quote
Internal Measurement Dial Caliper Gauge
SERIES 411
Graduation: 0.01mm
Range: 35mm - 55mm
Accuracy: 0.04mm
Jaw Length: 80mm
Manufacturer Cat No: 411-055-11
Write a review
Bad Good
Features at a glance
Internal Measurement Dial Caliper Gauge AC411-055-11
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-11 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,01 mm Accuracy: ..
ACCUD Usb Interface Box
Out Of Stock
Technical Specifications....
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-21 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of stai..
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-21 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,02 mm Accuracy:..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-11 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of st..