  • MPN: WAG852401
  • Weight: 6.50kg
  • Dimensions: 53.70cm x 17.00cm x 12.80cm
  • SKU: WAG852401
  • UPC: 6942123006368
Angle grinder
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 2 400W
No-load speed: 6 400 rpm
Disc diameter: 230 mm
Spindle thread: M14
Disc not included
Includes:
1 Piece auxiliary handle
Packed by colour box.
Write a review
Bad Good
TORK CRAFT Camping Led Light Bulb 60lm Hanging Hook Use 3xaaa Bat TORK CRAFT
-54 %
R 38.81 R 84.00
Ex VAT:R 33.75
SAWSTOP Industrial Cabinet Saw 250mm 3hp
Out Of Stock
TORCH LED ALUM M/COL X12 PDQ BOX INCL AAA BATTERIES TORK CRAFT FLASH L....
Polisher Wattage: 1200W No load speed: 1100-3500 RPM Supplied with a &o/;180mm wool bonnet buff and backing pad. Application: The pol..
Corner clamp Features and Benefits Material: Aluminum Alloy Quick-release button Max. Clamping: 70 mm Jaw Depth: 35 mm Packing by colour box.....
Corner clamp Features and Benefits Material: Aluminum Alloy Quick-release button Max. Clamping: 70 mm Jaw Depth: 30 mm Packing by colour box.....
Lithium-Ion cordless auto air compressor Features and Benefits Voltage: 8V Max. pressure: 150PSI/10Bar/1000kPa Max. air flow: 6L/min Charging por..