  • MPN: ACWT10000-M1
  • Weight: 5.00kg
  • SKU: ACWT10000-M1
  • UPC: 6009515907501
For 12 or more items, click to quote
CYLINDRICAL CALIBRATION WEIGHT 10KG STAINLESS STEEL
Write a review
Bad Good
Digital Radius Indicator 60mm SERIES 296 A digital radius indicator is a precision measuring tool designed to accurately deter..
R 6,032.00
Ex VAT:R 5,245.22
Feeler Gauge, length 100mm ( 0.05 - 1.00mm ) 20 leaves SERIES 912 Feeler Gauge, a precision tool used to measure gap widths or..
R 131.00
Ex VAT:R 113.91
Feeler Gauge, length 100mm ( 0.02 - 1.00mm ) 17 leaves SERIES 912 Feeler Gauge, a precision tool used to measure gap widths or..
Feeler Gauge, length 100mm ( 0.05 - 1.00mm ) 13 leaves SERIES 912 Feeler Gauge, a precision tool used to measure gap widths or..
Feeler Gauge, length 75mm ( 0.04 - 1.00mm ) 25 leaves SERIES 911 Feeler Gauge, a precision tool used to measure gap widths or ..
Feeler Gauge, length 100mm ( 0.03 - 0.50mm ) 13 leaves SERIES 912 Feeler Gauge, a precision tool used to measure gap widths or..
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-11 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,01 mm Accuracy: ..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-21 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of stai..
Dial Caliper 150 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-006-11 Range: 0 mm - 150 mm Shockproof dial caliper made of st..
ACCUD Usb Interface Box
Out Of Stock
Technical Specifications....
Dial Caliper 200 mm - SERIES 101 Manufacturer Cat No: 101-008-21 Range: 0 mm - 200 mm Graduation: 0,02 mm Accuracy:..