  • MPN: TCMG9200
  • Weight: 0.33kg
  • Dimensions: 88.00mm x 232.00mm x 232.00mm
  • SKU: TCMG9200
  • UPC: 6009515866839
For 30 or more items, click to quote
VICE JAWS MAGNETIC ALUM. 200MM X 32MM 2PC RUBBER FACE
Write a review
Bad Good
Features
  • 200 mm width × 32 mm face height accommodates larger work-pieces with enhanced stability.
  • Rubber-face clamping surfaces prevent surface damage, ideal for polished or delicate parts.
  • 2-piece set allows full left and right jaw replacement or paired use in dual vises.
Benefits
Download the Product Leaflet:    Download
Extra Information
Pro Tip
Specifications
Description Spec
BrandTork Craft
Cat No.TCMG9200
Product TypeVice jaws – magnetic aluminium, rubber face, 2-piece set
Jaw Width200 mm
Face Height32 mm
MaterialAluminium with magnetic base
Clamping FaceRubber protective surface
Set Contents2 pieces (left + right jaws)
Safety
  • Wear appropriate eye, ear and dust protection when machining or grinding parts held in the vise.
TORK CRAFT Vice Jaws Magnetic Alum. 200mm X 32mm 2pc Prism Face
-22 %
VICE JAWS MAGNETIC ALUM. 200MM X 32MM 2PC PRISM FACE....
R 199.81 R 255.00
Ex VAT:R 173.75
TORK CRAFT Vice Jaws Magnetic Alum. 100mm X 32mm 2pc Prism Face
-22 %
VICE JAWS MAGNETIC ALUM. 100MM X 32MM 2PC PRISM FACE....