  • MPN: TCCT48300-10W
  • Weight: 0.03kg
  • Dimensions: 400.00mm x 95.00mm x 10.00mm
  • SKU: TCCT48300-10W
  • UPC: 6009515898731
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 300MM WHITE 10PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 300mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 230N/50LB/22Kg
Barcode 6009515898731
Flammability UL94V-2
Packing 10 pcs per pack
Ex VAT:R 859.13
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....