  • MPN: TCCT48200-50W
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 310.00mm x 115.00mm x 25.00mm
  • SKU: TCCT48200-50W
  • UPC: 6009515898700
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 4.8MM X 200MM WHITE 50PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 4.8mm x 200mm
Material Nylon PA66
Colour White
Tensile Strength 230N/50LB/22Kg
Barcode 6009515898700
Flammability UL94V-2
Packing 50 pcs per pack
R 1,463.00
Ex VAT:R 1,272.17
PLASTIC CASE 1387.5 X 393.7 X 152.4MM OD WITH FOAM BLACK....