  • MPN: MILSTAP9-14
  • Weight: 0.13kg
  • Dimensions: 88.00mm x 68.00mm x 10.00mm
  • SKU: MILSTAP9-14
  • UPC: 8901057901154
For 30 or more items, click to quote
Miles™ 18 Ga Headless Pins 14 mm
14 mm Headless Pin
Cat no: MILSTAP9-14
Description Specification
Type Galvanised
Gauge 18 Ga
Leg Length 14 mm
Pins Per Strip 50
Box Packing 1000 Pin Nails
WARNING:
Always wear safety goggles when using staplers and sharp tools.
Keep out of reach of children!
Write a review
Bad Good
Download the Leaflet:
View the Leaflet:
GALV STAPLES 7MM X 5040 FOR TAPE TOOL MILES NO74....