  • MPN: TCCT35150-25B
  • Weight: 0.02kg
  • Dimensions: 250.00mm x 95.00mm x 10.00mm
  • SKU: TCCT35150-25B
  • UPC: 6009515902353
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 3.5MM X 150MM BLACK 25PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 3.5mm x 150mm
Material Nylon PA66
Colour Black
Tensile Strength 180N/40LB/18Kg
Barcode 6009515902353
Flammability UL94V-2
Packing 25 pcs per pack
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P180 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P120 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appl..
R 34.00
Ex VAT:R 29.57
Sanding disc with hook and loop For use with random orbital sanders. SIZE: &o/;125mm GRIT: P80 ABRASIVE: Aluminium oxide HOLES: No Appli..