  • MPN: PDB170068
  • Weight: 19.60kg
  • Dimensions: 84.30cm x 33.10cm x 18.00cm
  • SKU: PDB170068
  • UPC: 6942141809293
Demolition Breaker
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 1,700W
Impact rate: 1,900 bmp
Impact force: 50J
HEX chuck system
14Kgs demolition breaker
Includes:
- 1 piece chisels
- 1 set extra carbon brushes
Write a review
Bad Good
TorkCraft - Tube Belt Sander/Polisher Power Input: 800W Voltage: 220V - 50HZ No Load Speed: 900-2800 R/min Max. Belt Length: 620mm Max. ..
R 4,529.00
Ex VAT:R 3,938.26
Polisher Wattage: 1200W No load speed: 1100-3500 RPM Supplied with a &o/;180mm wool bonnet buff and backing pad. Application: The pol..
R 1,663.00
Ex VAT:R 1,446.09
TorkCraft - Stainless Burnishing Machine Handle: Long Discs: 100 x 120mm Power Input: 800W No Load Speed: 900-2800 R/min Rated Voltage: ..