  • MPN: HPTW200N1
  • Weight: 2.00kg
  • Dimensions: 55.00cm x 7.20cm x 8.60cm
  • SKU: HPTW200N1
  • UPC: 6941640139894
Torque Wrench
Features and Benefits
Size: 1/2"
Length: 530 mm
Torque range: 40 - 200Nm
Tolerance of torque ±4%
Material: Cr-V + Cr-Mo
Easy torque-adjusting design.
Packed by BMC.
Ex VAT:R 999.13
Extra Heavy-Duty, Snap-Off Replacement Blades For: 25 mm cutters Cat No: HB-20B Qty: 20 /Pack Extra heavy-duty, snap-off blade for the..
Plastic putty knife set Included in the set: (x1) 38mm wide putty knife (x1) 76mm wide putty knife (x1) 100mm wide putty knife Appli..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 10 A Max pressure: 140 PSI/10 Bar Max air flow: 35 L/min Integrated work light...
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 18 A Max pressure: 120 PSI/8 Bar Integrated work light. Includes: 1 piece batt..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..