  • MPN: CGTLI20018
  • Weight: 2.60kg
  • Dimensions: 102.50cm x 19.50cm x 12.50cm
  • SKU: CGTLI20018
  • UPC: 6941640143006
20V Lithium-Ion Grass Trimmer
Features and Benefits
Voltage: 20V
No-load speed: 8 200 rpm
Cutting diameter: 300 mm
Line dia: 1.6 mm twisted