  • MPN: HG200078
  • Weight: 1.15kg
  • Dimensions: 26.30cm x 8.50cm x 25.00cm
  • SKU: HG200078
  • UPC: 6976051788911
Heat Gun
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 2,000W
Temperature: 50/450°C/550°C
Airflow: 450/300/450 L/min
3 temeprature settings
Includes:
1 Piece reduction nozzle
1 Piece reflector nozzle
1 Piece flat nozzle
1 Piece scraper
Packed by colour box.
Write a review
Bad Good
RAKE/FORK/DIGGING SPADE COMBO LADIES....
R 538.00
Ex VAT:R 467.83
TONI / Benchtop Planer Thicknesser 204mm / TPT-8
Out Of Stock
R 8,006.00
Ex VAT:R 6,961.74
TONI / Small Compount Mitre Saw With Laser Guide 210mm 1200w / TMS210F
Out Of Stock
TONI / Benchtop Drill Press 16mm 550w, 12 Speed / TPD-16B
TONI / Disc & Belt Sander, 150mm/100 x 915mm / TBS500
TONI / Floor Drill Press 16mm 700w, 12 Speed, QCC / TPD-16F
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 18 A Max pressure: 120 PSI/8 Bar Integrated work light. Includes: 1 piece batt..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..