  • MPN: HG200078
  • Weight: 1.15kg
  • Dimensions: 26.30cm x 8.50cm x 25.00cm
  • SKU: HG200078
  • UPC: 6976051788911
Heat Gun
Features and Benefits
Voltage: 220 - 240V ~ 50/60Hz
Input power: 2,000W
Temperature: 50/450°C/550°C
Airflow: 450/300/450 L/min
3 temeprature settings
Includes:
1 Piece reduction nozzle
1 Piece reflector nozzle
1 Piece flat nozzle
1 Piece scraper
Packed by colour box.
Ex VAT:R 1,377.39
SAWSTOP Industrial Cabinet Saw 250mm 3hp
Out Of Stock
R 127,304.00
Ex VAT:R 110,699.13
TORCH LED ALUM M/COL X12 PDQ BOX INCL AAA BATTERIES TORK CRAFT FLASH L....
TORK CRAFT Camping Led Light Bulb 60lm Hanging Hook Use 3xaaa Bat TORK CRAFT
-54 %
R 38.81 R 84.00
Polisher Wattage: 1200W No load speed: 1100-3500 RPM Supplied with a &o/;180mm wool bonnet buff and backing pad. Application: The pol..
Bench Grinding Wheel Features and Benefits Abrasive wheel size: 150 x 12.7 x 20 mm Diameter: 150 mm Arbor: 12.7 mm Thickness: 20 mm Abrasive whe..
Auto Air Compressor Features and Benefits Voltage: 12 V Current: 18 A Max pressure: 120 PSI/8 Bar Integrated work light. Includes: 1 piece batt..