  • MPN: ALP1840115
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 142.00mm x 11.50mm x 11.50mm
  • SKU: ALP1840115
  • UPC: 9002741241026
For 20 or more items, click to quote
//HSS PRO JOBBER DRILLS BITS, SPLIT POINT
Size: ø 11.5 x 142/94 mm
Grind
ALP1840115 11.5 mm 142 mm 94 mm 135°
Packaged: Qty 1
Alpen HSS Pro series specifications
Alpen Pro Drill Bits
ALPEN Hss Super Drill Bit 8mm
Out Of Stock
HSS JOBBER DRILLS, DIN 338 RN DRILLS FOR METAL HSS SUPER - &O/; 8 mm Single Pack Range of application: HSS twist drill ground from sol..
R 126.00
Ex VAT:R 109.57
HSS JOBBER DRILLS, SIM. TO DIN 338 RN WITH 1/4' HEXAGONAL SHANK HSS SUPER - &o/; 5 mm jobber drill bit - hex shank Packaging:  Plastic Wal..
R 154.00
Ex VAT:R 133.91
ALPEN HSS MORSE TAPER DRILL BIT 28MM....
ALPEN Hss Super Drill Bit 8.5mm
Out Of Stock
HSS JOBBER DRILLS, DIN 338 RN DRILLS FOR METAL HSS SUPER - &O/; 8,5 mm Single Pack Range of application: HSS twist drill ground from s..
ALPEN HSS 1869R-FORTE 3/480 13.00MM....
TC ROTARY BURR 12MM ARC ROUND NOSE FOR HARD METALS....
// C-Protector FORGET THE CRACKS. 8mm and 14mm Porcelain Drill bits The perfect hole, even under the toughest conditions. Where does satis..
ALPEN Hss Super Drill Bit 8mm