  • MPN: ALP6260102
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 130.00mm x 10.00mm x 10.00mm
  • SKU: ALP6260102
  • UPC: 9002741208326
DIN 338 RN
Sprint Master - ø 10,2 mm tough precision jobber drill bit
Strengths
  • 30% faster
Grind
ALP6260102 10,2 mm 133 mm 87 mm 118°
Alpen Sprint Master drill bits
HSS JOBBER DRILLS, SIM. TO DIN 338 RN WITH 1/4' HEXAGONAL SHANK HSS SUPER - &o/; 5 mm jobber drill bit - hex shank Packaging:  Plastic Wal..
R 154.00
Ex VAT:R 133.91
ALPEN HSS 1869R-FORTE 3/480 13.00MM....
R 1,779.00
Ex VAT:R 1,546.96
ALPEN HSS MORSE TAPER DRILL BIT 28MM....
ALPEN Hss Super Drill Bit 8mm
Out Of Stock
HSS JOBBER DRILLS, DIN 338 RN DRILLS FOR METAL HSS SUPER - &O/; 8 mm Single Pack Range of application: HSS twist drill ground from sol..
ALPEN Hss Super Drill Bit 8.5mm
Out Of Stock
HSS JOBBER DRILLS, DIN 338 RN DRILLS FOR METAL HSS SUPER - &O/; 8,5 mm Single Pack Range of application: HSS twist drill ground from s..
// C-Protector FORGET THE CRACKS. 8mm and 14mm Porcelain Drill bits The perfect hole, even under the toughest conditions. Where does satis..
TC ROTARY BURR 12MM ARC ROUND NOSE FOR HARD METALS....
ALPEN Hss Super Drill Bit 8mm