  • MPN: FES575155
  • Weight: 0.14kg
  • Dimensions: 185.00mm x 155.00mm x 20.00mm
  • SKU: FES575155
  • UPC: 4014549297254
For 30 or more items, click to quote
Festool Abrasive sheet STF D150/48 P60 GR/10 Granat
  • Order number: FES575155
  • Model: STF D150/48 P60 GR/10
Main areas of use
  • Processing modern paint systems
  • Recommended for VOC clear coats
  • Processing hard sublayers
  • Processing plastics, mineral materials, acrylic, repair compounds, fillers
Adapted for
  • for RO 150, ES 150, ETS 150, ETS EC 150, LEX 150, WTS 150, HSK-D 150
  • MULTI-JETSTREAM 2
in self-service display pack
Warranty all-inclusive
Write a review
Bad Good
Features
Strengths and Benefits
    Product Application
    • Processing hard sublayers
    Scope of Delivery
    Accessories
    Technical Data
    Grit P60
    Diameter 150 mm