  • MPN: CBSLI20127
  • Weight: 11.50kg
  • Dimensions: 59.50cm x 34.00cm x 44.00cm
  • SKU: CBSLI20127
  • UPC: 6976051787754
20V Lithium-Ion Band Saw 20V
Features and Benefits
Voltage: 20V
No-load speed: 0 - 120m/min
Integrated work light
Battery and charger sold separately
Max cutting capacity (rectangular workpiece): 127 mm x 127 mm
Max cutting capacity (round workpiece): 127 mm
Includes:
- 1 piece band saw blade
Band saw blade size: 1,141 mm x 13 mm x 0.65 mm