  • MPN: TCIM20019
  • Weight: 0.11kg
  • Dimensions: 3.50mm x 2.50mm x 2.50mm
  • SKU: TCIM20019
  • UPC: 6009515838096
For 30 or more items, click to quote
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket
Size: 19 mm
Description Specifications
Size 19 mm
Shank 1/2 inch
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 18 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
R 72.00
Ex VAT:R 62.61
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 16 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
R 65.00
Ex VAT:R 56.52
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 17 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 15 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
TorkCraft - Drive 6PT Impact Socket Size: 14 mm Shank: 1/2 inch Application: The TorkCraft 6PT Impact sockets are designed to cop..
Compounding sponge Pattern: Standard Density: Soft Colour: Yellow Diameter: &O/;200mm Thread/Hook & Loop: Hook & Loop  Application: The c..
TORK CRAFT Adaptor 5/8 M X M14 F
Out Of Stock
Adaptor for a polisher Thread: M14 Male -  &O/;8mm spindle Application: The adaptor is used to connect a drill with a 3 jaw chuck to a M14 poli..