  • MPN: ALP6260112
  • Weight: 0.08kg
  • Dimensions: 140.00mm x 11.00mm x 11.00mm
  • SKU: ALP6260112
  • UPC: 9002741213283
DIN 338 RN
Sprint Master - ø 11,2 mm tough precision jobber drill bit
Strengths
  • 30% faster
Grind
ALP6260112 11,2 mm 142 mm 94 mm 118°
Alpen Sprint Master drill bits
HSS TWIST DRILL 21MM 159X86MM REDUCED SHANK 12,7 MM....
R 1,399.00
Ex VAT:R 1,216.52
HSS TWIST DRILL 25MM 160X87MM REDUCED SHANK 12,7 MM....
R 1,893.00
Ex VAT:R 1,646.09
HSS TWIST DRILL 24MM 160X87MM REDUCED SHANK 12,7 MM....
HARDOX HSS-ECO8 DRILL BIT 10.00MM....
HSS TWIST DRILL 22MM 159X86MM REDUCED SHANK 12,7 MM....