  • MPN: ALP100003
  • Weight: 0.02kg
  • Dimensions: 150.00mm x 3.00mm x 3.00mm
  • SKU: ALP100003
  • UPC: 9002741173044
For 50 or more items, click to quote
HSS EXTRA LONG SERIES
DRILLS FOR METAL
HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 3 mm Ø
Range of application:
ALPEN HSS SUPER - EXTRA LONG
Industrial Quality Highly Accurate Precise
Alpen drill bits are manufactured in Austria.
Write a review
Bad Good
HSS EXTRA LONG SERIES
DRILLS FOR METAL
Part No. Diameter Ø Shank Ø Cutting Edge length Complete length
ALP100003 3 mm 3 mm 100 mm 150 mm
HSS EXTRA LONG SERIES DRILLS FOR METAL HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 3,5 mm &O/; Range of application: High efficiency drills for ext..
R 314.00
Ex VAT:R 273.04
HSS EXTRA LONG SERIES DRILLS FOR METAL HSS Extra Long Series - HSS SUPER - 4 mm &O/; Range of application: High efficiency drills for extre..
R 286.00
Ex VAT:R 248.70
KERAMO BETON EXTREME 6MM 2 PIECE Details: 2-pcs. Plastic cassette Art.-Nr. 00 003000621 00 ..