  • MPN: TCCT78400-10R
  • Weight: 0.06kg
  • Dimensions: 500.00mm x 95.00mm x 10.00mm
  • SKU: TCCT78400-10R
  • UPC: 6009515903428
For 30 or more items, click to quote
NYLON CABLE TIES 7.6MM X 400MM RED 10PC
  • Operating temperature range: -40°C to +85°C.
Specifications
Width x Length 7.6mm x 400mm
Material Nylon PA66
Colour Red
Tensile Strength 540N/120LB/55KGS
Barcode 6009515903428
Flammability UL94V-2
Packing 10 pcs per pack
NYLON CABLE TIES 7.6MM X 400MM GREEN 10PC....
R 22.00
Ex VAT:R 19.13
NYLON CABLE TIES 7.6MM X 400MM YELLOW 10PC....