RIS-PACKAGING / Hand Strapping Open Seals, Bright/Mild Steel 19mm 2000pcs / SSEALOPEN19
R 823.00
Ex VAT: R 715.65
  • Stock: 20
  • MPN: SSEALOPEN19
  • Weight: 9.20kg
  • Dimensions: 300.00mm x 300.00mm x 400.00mm
  • SKU: SSEALOPEN19
For 50 or more items, click to quote
  • Material: mild / bright steel
  • Size: 16mm
  • Compatible tool to use with these seals: (SKU: FUT-2G/TOCOMBTO) combination tool
  • Package: 2000 seals per box
  • Write a review
    Bad Good
    RIS-PACKAGING / Hand Strapping Open Seals, Bright/Mild Steel 12mm 2000pcs / SSEALOPEN12..
    R 281.00
    Ex VAT:R 244.35
    RIS-PACKAGING / Knurled Buckles for Hand Strapping 12mm 1000pcs / KNURLEDBUCKLE12Knurled strapping buckles ....
    RIS-PACKAGING / Knurled Buckles for Hand Strapping 19mm 1000pcs / KNURLEDBUCKLE19Knurled strapping buckles ....
    RIS-PACKAGING / Hand Strapping Open Seals, Bright/Mild Steel 16mm 2000pcs / SSEALOPEN16..
    RIS-PACKAGING / Poly PVC Buckles for Hand Strapping 12mm x1000pcs / POLYPVCBUCKLE12Poly PVC Buckles..
    RIS-PACKAGING / Knurled Buckles for Hand Strapping 16mm 1000pcs / KNURLEDBUCKLE16Knurled strapping buckles ....