  • MPN: HSPJP02250
  • Weight: 0.33kg
  • Dimensions: 26.00cm x 7.00cm x 1.50cm
  • SKU: HSPJP02250
  • UPC: 6925582103182
For 30 or more items, click to quote
Slip Joint Plier
Features and Benefits
Size: 10"/250 mm
Black finish and polish.
Packed by PP hanger.
Write a review
Bad Good
6' | 165 mm Bent Nose Professional Pliers A0204: 165 mm Bent Nose Pliers The professional FIXMAN pliers’ line is made of special, reinforced ..
R 154.00
Ex VAT:R 133.91
6' Long Nose Lock Grip Pliers A1401: 165 mm Long Nose Vice grip Pliers The FIXMAN long nose lock grip pliers (also referred to as a vice gr..
R 186.00
Ex VAT:R 161.74
FIXMAN External Circlip Pliers 6\'/145mm 90 Deg
Out Of Stock
6' Bent (90°) External Circlip Pliers A1101: 160 mm Bent (90°) External Circlip Pliers The FIXMAN line of circlip pliers is made of chrome-..
8' | 200 mm Bent Nose Professional Pliers A0205: 200 mm Bent Nose Pliers The professional FIXMAN pliers’ line is made of special, reinforced ..
10' Water Pump Pliers A1202: 250 mm Groove Joint Pliers The FIXMAN water pump (groove joint) pliers is made of chrome-vanadium steel. The e..
6' Bent (45°) External Circlip Pliers A1001: 145 mm Bent (45°) External Circlip Pliers The FIXMAN line of circlip pliers is made of chrome-va..